Az Ûrtábor történetében 2011 után másodjára látogatott Sátoraljaújhelyre, a táborozókat a Magyar–Szlovák Két Tanítási Nyelvű Nemzetiségi Általános Iskola és Kollégium látta vendégül. A táborban összesen 33 diák (22 fiú, 11 lány) vett részt, többen határainkon túlról (Kárpátalja, Erdély) érkeztek.
A résztvevők idén hallhattak például arról, hogyan lehet kisműholdat tervezni, megismerkedhettek a Hold és a Nap kutatásával, a Föld nehézségi erőterének mérésével. Szó volt az űrhajósok sugárvédelmétől kezdve a műholdas kvantumkommunikációig még egy sor érdekes és aktuális űrtémáról. A táboron átívelő projektfeladat egy, a Naprendszert felderítő űrhajóhoz kapcsolódott. A diákokat 6 csapatba osztottuk. A hét egyik fontos eseménye a keddi sztratoszféraballon-felbocsátás volt, együttműködve a BME Simonyi Károly Szakkollégiummal (a Szakkollégium UPRA csoportjával). A tábor támogatója a C3S Kft., a SpaceApps és az Ûrvilág űrkutatási hírportál. Az űrtábori mentorprogram keretében három táborozó diáknak magánszemély mentorok vállalták át a részvételi díját, egy diáknak pedig egy cég.
A szakmai előadásokon túl a táborlakók kirándulásokon és egyéb programokon is részt vettek. Volt városnézés Sátoraljaújhelyen, strandolás a városi uszodában, kirándulás a városi kalandparkba és a közeli Sárospatakra, vízirakéta-készítés és -indítás. Nem maradhatott el a megszokott játékos vetélkedő sem. A hétfői nap délutánján előadást tartottunk a nagyközönség számára is, ennek a helyszíne szintén az iskola volt.
A tábori résztvevőket fogadta Sátoraljaújhely alpolgármestere, Dankó Dénes. A helyszínen forgatott a Zemplén TV, a Hír7 című műsor július 9-én foglalkozott az Űrtáborral:
Bacsárdi László (táborvezető) és Milánkovich Dorottya (táborvezető-helyettes)